دانشکده صنایع غذایی

*****

"جاذبه های شهر گرگان"

*****

283

برج گرگان به عنوان « نماد مدرن » شهر در کنار دیگر نمادهای فرهنگی و تاریخی گرگان و در میدان بسیج ، بزرگترین میدان شهری شمال کشور نمایان شده است. بعد از برج میلاد دومین برج بلند کشور به شمار می آید.

 

*****

__________________________________

پارک جنگلی النگ دره در 5 کیلومتری جنوب غربی گرگان در استان گلستان و در محور نهارخوران جنگلی بسیار دیدنی خودنمایی می کند که رودخانه ای از جنوب تا شمال آن جاری است و سه چشمه در مسیر آن قرار دارد. همچنین انبوه درختان جنگلی نسیمی خنک و معطر را بر جان گردشگران می نشاند.

*****

_____________________________

نهارخوران از جمله تفرجگاه های قدیمی شهر گرگان است که علاوه بر طراوت و سرسبزی خاص شمال با داشتن جاذبه های گردشگری و امکانات رفاهی مناسب همه ساله جمعیت زیادی از گردشگران را به سوی خود می کشاند.

*****

____________________________

تورنگ تپه یکی از آثار باستانی کشورمان است که در شهر گرگان، در دهکده ای به نام "تورنگ تپه" قرار دارد. قدمت بسیار کهن و تاریخی این بنا به عصر پیش از آریایی ها می رسد.

*****

_____________________

توشن نام روستایی در 2/5 کیلومتری جنوب شهرگرگان که به دلیل قرار گرفتن در دامنه کوه ، آب و هوای معتدل و مرطوب ، وجود آببندان ، مناطق جنگلی ، دریاچه و سد و وجود ماهیان مختلف در آب دریاچه ، از سال‌های گذشته مورد توجه اهالی متمکن گرگان و گردشگران قرار گرفته است .

*****

aad38ffb_e2f5_4ba0_a95e_f21560edadd2

جنگل توسکستان بدون تردید از زیبا ترین جنگل های ایران است. این جنگل در جنوب شرقی گرگان واقع است. روستایی با همین نام در ابتدای این جنگل قرار دارد.جاده ای آسفالته از میان آن می گذرد که انتهای آن شاهرود می باشد.

*****

4746321537263228722421076564214425244

آبشار روستای زیارت یکی از جاذبه های گردشگری گرگان به شمار می رود. در جنوب شهر گرگان در ادامه راه آسفالت ناهار خوران، پس از طی ۱۲ کیلومتر به روستای زیارت خاصه رود (امامزاده عبدالله) می رسید.

*****

2016_08_30_10_43_03_e1472564854153

تپه هزار پیچ یکی از بلندی‌های غرب گرگان است که دورنمای زیبایی از شهر گرگان را در پیش چشم گردشگران می گستراند. شرایط خاص این تپه باعث به وجود آمدن سایت پروازی بر روی قسمت‌هایی از آن شده است که ورزشکاران برای انجام پروازهای سبک با انواع چتر و پاراگلایدر از آن بهره می‌برند.

*****

101 :تعداد دفعات بازید


ارتباط مستقیم با ریاست

contact2_us

صنایع غذایی | دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان
طراحی سایت گروه فناوران شبکه و اطلاعات بیتکو